O szkole

W ramach Szkoły Muzycznej Yamaha i edukacji artystycznej New Art działamy od 2001 roku. Nasza szkoła mieści się w Toruniu przy ul. Dworcowej 5b, blisko Młynów i Dworca Wschodniego oraz największej galerii handlowej (patrz mapka na dole).

Warunki lokalowe.

Do naszej dyspozycji mamy 8 sal na dwóch kondygnacjach, o powierzchniach od 20 do 70m2 wyposażonych w sprzęt multimedialny, instrumenty muzyczne i środki dydaktyczne. Największa sala umożliwia prowadzenie zajęć muzyczno-tanecznych, oraz prowadzenie warsztatów, seminariów i spotkań artystycznych. Posiada wysokiej klasy sprzęt projekcyjny i nagłośnienie w systemie Dolby Surround Pro Logic.

Nasze studio nagraniowe wraz z pomieszczeniem technicznym zawiera kompletny system rejestracji i obróbki ścieżek dźwiękowych.

W całej szkole funkcjonuje centralny system wentylacji mechanicznej umożliwiający osiągnięcie komfortu w okresie zimowym i letnim. Do dyspozycji naszych uczniów i klientów jest również bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Hol główny wraz z odrębnymi szatniami dla dziewczynek i chłopców optymalizuje utrzymanie właściwego porządku w szkole. Automat kawowy umili czas podczas oczekiwania na koniec zajęć i odbiór dziecka ze szkoły.

Cały budynek wraz z otoczeniem jest ogrodzony, monitorowany i chroniony przez firmę zewnętrzną.

Kadra pedagogiczna.

Nasza kadra pedagogiczna to absolwenci studiów wyższych pedagogicznych, muzycznych i artystycznych, czynni muzycy z formalnym wykształceniem pedagogicznym. To istota i podstawa działania naszej szkoły. Cykl szkoleń, które musi przejść każdy aby uczyć w systemie szkół Yamaha oraz nasze wewnętrzne kryteria pozwalają pracować nam z odpowiednimi osobami.

Przykładamy nadrzędną wagę do umiejętności przekazywania wiedzy swoim uczniom, stałego podnoszenia kwalifikacji, realizowania naszych celów statutowych oraz realizacji założonych planów na dany rok.

Obecnie na stałe uczy w naszej szkole 13 nauczycieli. W okresie ferii zimowych i wakacji letnich zatrudniamy dodatkowych opiekunów i współpracowników podczas zorganizowanych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Właściciele.

Monika Adamowicz – Dyrektor szkoły. Z wykształcenia muzyk, instruktor zespołów rytmicznych i pedagog w zakresie sztuki. Przez wiele lat współpracująca z wieloma toruńskimi przedszkolami i szkołami. Wykładowca, autorka warsztatów i animatorka życia szkoły. Miłośniczka jogi i nordic walking.

Wojciech Adamowicz – posiada wykształcenie muzyczne i ekonomiczne. Autor muzyki estradowej i filmowej m.in. do filmu „Toruń klejnot gotyku”. Miłośnik fotografii i zawodnik okręgowej ligi siatkarskiej.

NOWE ZAJĘCIA DLA DZIECI

Już od początku września: "Skrzat Ekonom", "Muzykoterapia", "J.agnielski". Warto spróbować, pierwsza lekcja bezpłatna. Zapraszamy!

Toruń, ul. Dworcowa 5b

Zapisy i informacje o zajęciach
Monika Adamowicz
tel. 603 124 661 m.adamowicz@new.art.pl